Novinky / News

25.2.2021 

odišla za Dúhový most naša Dášenka 

 

Dášenka bola si moja prvá vysnívaná sučka v čiernostriebornej farbe, bola si to najpokojnejšie, najpokornejšie a najposlušnejšie psíčatko aké sme mali. Napriek svojmu nie úplne ľahkému životu, kedy si od 5. rokov žila v tme, prekonala niekoľko operácii si sa vedela zo života radovať. Aj posledné dni, keď si už nemohla papať, mala si bolesti aj napriek liečbe, si vždy keď sme sa ti prihovorili vrtela chvostíkom, preto rozhodnutie ukončiť tvoje trápenie bolo veľmi ťažké. Keď si mi umierala v rukách, bolo to to najhoršie čo človek môže zažiť, stále cítim tvoju hlavičku na mojom pleci, keď som ťa z venčenia nosila domov a ja dúfam, že moje rozhodnutie bolo správne. Odpusť mi dievčatko moje, že som nedokázala urobiť viac, navždy zostaneš v mojom srdci ako to najláskavejšie, najpokojnejšie a najpokornejšie dievčatko.

 Ľúbim ťa Dášenka moja.

05.02.2021 

sa narodil vrh ,,U1,,

2 psíky a 2 sučky
 

2.2.2021

Dnes prišli prvé výsledky z genomii

 

LEO YANK Wild Rane - CMT - N/N

XANTHE GWENN NICCOL Wild Rane - CMT - N/N

1.2.2021

... dnes poobede náhle po nečakanom kolapse, na zlyhanie srdiečka, odišla za dúhu Zuzka ( Susan Silver Bikin dvor), aj napriek rýchlemu prevozu na veterinu jej srdiečko nevydržalo :(.

Tak nečakane ako si ku nám prišla, tak nečakane si Zuzka od nás odišla. Dúfam, že si u nás prežila krásny život, prepáč za to okrikovanie, keď si liezla do misky druhým babám.

Aj keď si u nás nebola od malička, prišla si ako dospelá sučka, rýchlo si zapadla do psieho kolektívu, chovala si sa od začiatku, ako by si sa u nás narodila.

Budeš nám chýbať papuľka chlpatá ... :( R.I.P  SUSAN  :(

19.1.2021

...myslela som si, že už sme si to zlé na tento rok vybrali, ale žiaľ nie. Dnes sme po vyšetreniach, ktoré preukázali veľký nádor sleziny s MTS do pľúc, museli nechať odísť našu Ketku, aj keď pochádzala z množiarne bola úžasná, prežila u nás viac ako 13 rokov, skoro celý život až na posledné mesiace bola zdravá, chutilo jej stále papať, na prechádzky chodila bez vodítka, nikdy sa od nás nepohla, nerada bývala dnu, nikdy si na to nezvykla, mala rada voľnosť, pamlsky a vyhrievanie na slniečku. Budeš nám chýbať papuľka ufufňaná, Maxo, tvoj parťák ťa stále hľadá, verím, že sa s tým rýchlo vyrovná. R.I.P. miláčik

1.1.2021

Dnes odišla za Dúhový most naša Vika a s ňou aj kus môjho srdca. Nikdy nezabudnem papuľka moja, bola si úžasná sučina s bojovným srdiečkom, v troch rokoch si porazila rakovinu, ale v skoro 16 rokoch už bola nad tvoje sily, prepáč mi, že som sa už nemohla pozerať ako moc ťa zmáha. Už ta nič neboli, už zasa beháš tak ako kedysi. Verím, že si sa už zvítala s Bonkou, Gwenduskou, Julkou aj Yvonkou. Čakajte ta na mňa babuľky moje.