Už od malička som mala rada zvieratá, hlavne kone a psy. Prvého psíka  mi rodičia kúpili v novembri 1985. Bola to sučka nemeckého ovčiaka bez PP. Dali sme jej meno BONA. Od malička bola veľmi múdra. Bol to môj prvý pes s ktorým som začala cvičiť. Bonka úspešne spravila tieto skúšky: ZM, SVVl, SVV2, SVV3, IPO1, IPO2,  SPZ1, SPZ2,  SPL1, SPL2, PZ1, PZ2, PZ3, RH-FL-A, SLP1, SLP2. Bola štornásobnou majsterkou okresu, 3x sa zúčastnila Majstrovstiev Slovenska, bola mnohonásobnou účastníčkou Majstrovstiev Slovenska záchranárskych psov /umiestnenie vždy do 7.miesta/, Vicemajsterka záchranárskych psov, účastníčkou Majstrovstiev sveta IPO-R, ešte v  11.rokoch skončila na Majstrovstvách Maďarska na krásnom 3.  mieste a v 13. rokoch sa zúčastňovala pátracích akcií.

     Počas celého života bola cvičená na záchranu ľudského života a na sklonku toho svojho psieho, robila doprovodného psa môjmu ockovi, ktorý v tom čase utrpel vážny úraz oboch očí a prišiel o zrak. Po svojich 14. rokoch ťažko ochorela, rozlúčili sme s ňou v novembri 1999.

/BONA bez PP/

    Prvú papierovú sučku a zakladateľku chovu, som si zadovážila, keď mala Bonka  1. rok, v roku 1986. Bola to 1 1/2ročná sučka ARTA z Rum-Karpát, temperamentná, s tvrdým, pevným, plným a kludným zákusom, perfektnou stopou a s neúmorným aportom. Za pol roka urobila skúšky : ZM-SVV 2, IPO 1, na výstave bola výborná 1, Víťaz triedy, RTG 0/0.

/Arta/

     Odchovala som na nej 4 vrhy /ešte na chov.stanicu AND-ČE-RU CS /.Uhynula na nádor v 11 rokoch. Po nej som si nechala jej syna z prvého vrhu ARAKA AND-ČE-RU, ktorého sme po založení mojej rodiny  pre nedostatok času predali :/.   

/Arak /

S Arakom som urobila skúšky: ZM-SVV 1, IPO 1, SLP 1, bol RTG negat., na výstave VD.

     Keď Bonka starla kúpili sme si v roku 1995 sučku NO CHARLETU z JOZ-VE  /ŠÁRKU/ , ktorá bola zakladateľka chov. stanice WILD-RANE /F.C.I./,. Počas svojho krátkeho života úspešne absolvovala nasledovné skúšky: ZM-SVV 2, IPO 1-IPO 2, PZ 1 -PZ 2, SLP 1 - SLP 2, RH-FLA, RH-FLB, RH-TA, RH-TB, bola Vicemajsterkou SR, trojnásobnou účastníčkou Majstrovstiev sveta IPO-R.

  / Charleta - Šárka/

     V šiestich rokoch ťažko ochorela a deň pred jej 7.narodeninami 2.3.2002 sme sa s ňou navždy rozlúčili.

Po úhyne Arty, v októbri 1996, ktorá v tom čase dožívala u mojích rodičov som im zadovážila psíka bradáča stredného korenie a soľ ARANA Bohemia Ness.  Aranko bol živý, trochu tvrdohlavý a oproti nemeckému ovčiakovi odmalička samostatný psík. Po tatíkovom úraze, kedy potreboval doprovodného psa sme si Aranka zobrali k nám a Bonuška šla na zaslúžený dôchodok, na ktorom robila spoločnosť  a ochrancu ľuďom, ktorých milovala a ktorí milovali ju.

     Aranko už v tom čase, kedy prišiel k nám, mal začatú úspešnú výstavnú karieru. Počas svojho kratučkého života dosiahol nasledovné tituly: Interchampion, Šampión SR,ČR, Klubový šampión, Grand šampión, Junior šampión SR, BIS ml., R-BIG, 6xCACIB, 19xCAC, CWC, 10xBOB atď.   

  Aran a jeno mama Benita z Hokaru

   Po odchode Šárky do psieho neba, sme začali s Arankom športovú kariéru, zameranú na záchranárčinu, ktorá sa ho veľmi bavila a stal sa mu osudnou. Počas výcviku v januári 2003, pre svoj neúnavný temperament a snahu hľadať  ľudí, nešťastne vypadol v ruinách budovy a pre ťažké úrazy sme sa s ním museli rozlúčiť. Aj keď sme sa aktívnemu výcviku venovali len dačo vyše roka, Aranko spravil skúšky: RH-E, RH-FLA, zúčastnil sa dvoch Majstrovstiev SR, kde 1x skončil ako Vícemajster SR.

 

     Okrem skúšok a súťaží sa BONKA, ARAK, ŠÁRKA ,ARANKO , KÝLIE Sivý Timotej a GWENN GIRL z Šardanu úspešne podielali na ostrých pátracích akciách v spolupráci s MV,PZ,CO a HS.

/Kylie a Gwenn, cvičenie pre MV SR/

     V predchádzajúcich riadkoch sme Vám predstavili našich psíkov, ktorý sa  už  na nás pozerajú len zo psieho neba. Je nám za nimi stále smutno a nikdy na nich nezabudneme. Prežili sme s nimi veľa krásnych a nezabudnuteľných chvíľ.

   Naša chovateľská stanica sa zameriava nielen na  exteriér, ale aj na pracovné využitie našich zverencov.

      Radi uvidíme šteniatka z našej chovateľskej stanice v rukách majiteľov, ktorí budú rozvíjať ich vrodené vlohy /či vo   výstavných kruhoch, alebo na cvičáku/.  Tiež nás potešia tí, ktorí si kúpia šteniatko, len ako miláčika a spoločníka.

 

      O terajších štornohých členov našej rodinnej svorky sa viac dočítate na ďalších www stránkach týkajúcich sa chovateľskej stanice

 

  WILD RANE /F.C.I/

 DOVIDENIA U NÁS !!!