Šteniatka

VRH  / LITTER  F,G

Chcete šteniatko pre budúci chov a výstavy? Psíka športovca, alebo rodinného miláčika a kamaráta?

Naše šteniatka sú úspešné na výstavách nielen doma ale aj v zahraničí...

Naše šteniatka dosahujú výborné výsledky  ako pracovní psi aj v ozbrojených zložkách u Polície SR a Vojenskej polície /ako psi na vyhľadávanie drog a výbušnín/...

Naše šteniatka sú výborní rodinní kamaráti...

Pomôžeme a poradíme s výberom toho najvhodnejšieho šteniatka práve pre Vás, s výchovou i chovateľskými akciami. Naše šteniatka majú u nás zaistený doživotný chovateľský servis, sme 24 hodín pripravení poradiť a pomôcť na naších tel. číslach.

Šteniatka od nás odchádzajú najskôr vo veku  8. týždňov.  Sú odchované s najväčšou starostlivosťou a láskou v domácom prostredí, sú  výborne socializované, privyknuté na bežný rodinný život, na kontakt s deťmi, inými zvieracími kamarátmi /psi, mačky, papagáj, morčatá, zajace/ upravené a  očipované.

Odčervenie, očkovanie, kúpna zmluva a základná výbavička je samozrejmosťou.

Ak sa chcete čokoľvek opýtať , aj nezáväzne, môžete  nás kedykoľvek  kontaktovať, radi odpovieme na Vaše otázky.


 

 

Majte v úcte predchádzajúcu prácu a snahu chovateľov. Nepoužívajte svojho psa na
bezpapierový chov ani v prípade, že nesplnil podmienky chovnosti. Mali by ste mu naďalej venovať plnú starostlivosť.  
Humanita a láska k slabším je to, čo z nás robí dobrých a slušných ľudí.
Aj keď s chybou, ale iste plný oddanosti k vám a vašej rodine bude vždy verne po vašom boku.


 


    PREČO   ŠTENIATKO   S   PP   
 
 

Nie je veľa ľudí, ktorý sa pýtajú, či nebudeme mať šteniatko bez preukazu pôvodu, že ho nepotrebujú, na výstavy chodiť nebudú, nechcú ho uchovňovať a pod, ale nájdu sa :D. Takže: v našej chovateľskej stanici šteniatko bez preukazu pôvodu nekúpite. Sme zástancovia chovu ,,papierových" psíkov  a to z nasledovných dôvodov:

1.        Nemáte istotu, že kupujete šampióna, ale máte istotu, že vám zo šteniatka vyrastie plemeno, ktoré ste si vybrali, keď vám niekto tvrdí, že síce šteniatka preukaz pôvodu nemajú, ale sú stopercentne čistokrvné, môže to byť pravda, ale aj nemusí, nejaký dôvod k tomu, že produkujú šteniatka bez ,,papierov"  musia mať a môžu to byť len vady exteriéru rodičov, ale môžu to byť i problémy zdravotné, čo je omnoho horšie.

2.        U každého chovateľa psov s preukazom pôvodu máte určité istoty, chovateľ má celu radu povinností daných príslušnými chovateľskými regulami a všetky tieto povinnosti sú v záujme šteniatka. Poznáte dátum narodenia psíka, poznáte jeho predkov, šteniatko by malo byť očkované, odčervené a dostatočne odrastené. A konečne -  šteniatko má identifikáciu /tetovanie, číp/ a je dohladateľné.

3.        Ak náhodou nakoniec zmeníte názor, môžete sa zúčastniť výstav. Nemyslite si, stáva sa to, sme toho príkladom, ARANA Bohemia Ness, sme si zadovážili len ako spoločníka pre našich rodičoch a nakoniec bol mutišampiónom, vicemajstrom SR vo výkone záchranárskych psov.

 
Psie želanie:   

Predtým, ako si ma zoberiete preč od týchto ľudí,, mojich priateľov, mamičky, bratov a sestier, prosím porozmýšľajte a buďte si istý týmito vecami:

1, Môj život trvá niekedy až 15 rokov. Každé zbohom od Vás, je pre mňa bolesť. Prosím, uvedomte si to predtým, ako si ma zoberiete.

2, Dajte mi dosť času na pochopenie, čo odo mňa chcete.

3, Dôverujte mi je to, pre čo žijem.

4, Nehnevajte sa so mnou a neuzatvárajte ma pred Vami. Vy máte prácu, priateľov, ale ja mám iba Vás.

5, Prosím, rozprávajte sa so mnou z času na čas. Viem, že nehovorím Vašou rečou, ale viem, kedy Váš hlas patrí len a len mne.

6, Kedykoľvek budete so mnou zaobchádzať či zle alebo dobre nezabudnem na to.

7, Predtým, než ma udrieš, uvedom si, ako ľahko môžem chytiť tvoju ruku a stlačiť ju v mojich zuboch,, ale nikdy by som ti to nespravil.

8, Pred tým, než ma budeš hrešiť, že som zlý, lenivý a tvrdohlavý pes, porozmýšľaj chvíľku, možno som len osamelý alebo hladný, smädný. Môžem mať pokazený žalúdok alebo som bol dlho na slnku. Možno som len vstal so zlou nohou z postele alebo som chorý a cítim sa na dne.

9, Staraj sa o mňa od prvého dňa.

10, Sprevádzaj ma na mojej ďalšej ceste. Nikdy nehovor : „ Oh, nevidel som to ...  alebo „ chcem aby sa to stalo, keď nie som na blízku . Dobre vieš, že všetko je jednoduchšie, keď si na blízku, pretože sme priatelia a sme stále spolu. Robím ti dobrú náladu, ale prosím, odpusť mi všetky zlé okamihy a ja odpustím všetko zlé tebe.