ZDRAVIE / HEALTH

 

Aj keď je malý bradáč vo všeobecnosti zdravé plemeno s dobrou imunitou dožívajúci sa aj 16 rokov / priemerne  12 -15 rokov/,  tak ako u iných plemien / aj krížencov/,  aj u nich sa môžu vyskytovať choroby charakteristické pre dané plemeno.

 

 

Výber kvalitnej chovnej stanice nemusí byť 100 % záruka, že každý psík, ktorý sa narodí bude zdravý, to sa garantovať nedá, ale v každom prípade je správny výber chovateľskej stanice spôsob ako toto riziko minimalizovať. Netvrdím, že sme práve my ten správny výber, ale snažíme sa aspoň trochu sa k tomu priblížiť. Preto našich psíkov testujeme na choroby, ktoré síce nemajú povinné do chovu, ale vieme, že sa u bradáčov vyskytujú.


Už práve zo spomenutých dôvodov sa budeme snažiť v našej chovateľskej stanici odchovať v prvom rade zdravé šteniatka a poskytovať novým majiteľom našich budúcich šteniatok taký servis, aby život s našim miminom bol bezproblémový. Radi pomôžeme s úpravou, vystavovaním, výchovou. Sme to pre naše psie deti k dispozícii 24 hodín denne, vždy keď nás budú potrebovať.  Vieme, že nejde o cestu jednoduchú, rozhodne nás zaväzuje k čestnému jednaniu a k správnym rozhodnutiam a najmä ide o veľkú zodpovednosť k našim štvornohým členom rodiny. 

Touto cestou ďakujem všetkým členom mojej rodiny - manželovi a deťom, ktorí ma v mojej záľube podporujú a tolerujú mi moje psie "úlety". Veľká vďaka patrí aj priateľom, figurantom, pomocníkom, bez ktorých by výcvik nebol možný.  Rodinný príslušníci mi veru často hovoria, že kedy môžu prísť na návštevu, keď som  každý víkend preč, keď nie v práci, tak niekde s mojimi chlpatými deťmi.  Chovateľstvo si žiada človeka celého - pravidelné výcviky, prechádzky, výstavy, súťaže, skúšky a pracovné, či zdravoté testy. A tak skoro každú voľnú chvíľu trávime
  so psíkmi práve na spomenutých akciách. Táto záľuba ma osobne  veľmi napĺňa, keď sa nám podarí na výstave alebo pracovnej skúške uspieť, je to veľká radosť, najväčší pocit šťastia ma však napĺňa, že v tomto okamihu mám okolo seba veľa priateľov, ktorí ma podržia a radujú sa so mnou. Táto skutočnosť je najväčší dar, ktorý som prostredníctvom mojich štvornohých spoločníkov získala. 

 

O chorobách na ktoré testujeme našich psíkov sa viac dočítate v nasledujúcich odkazoch