Je jedno miesto v nebi, ktoré sa volá MOST DÚHY. Keď psík, ktorý bol niekomu tu na tomto svete veľmi blízky zomrie, dostane sa na miesto nazývané Most Dúhy. Sú tam krásne zelené lúky a kopce pre všetky zvieratká, kde môžu voľne behať a hrať sa spolu. Je tam veľa jedla, vody, slniečka, je tam teplo a cítia sa tam veľmi dobre.

Všetky zvieratká ktoré boli na tomto svete choré, alebo staré sú znovu zdravé a plné sily, tie ktoré boli zranené, alebo zmrzačené sú znovu také aké si ich pamätáme vo svojich spomienkach z dní, keď tu boli s nami. Sú tam šťastné a spokojné, až na jednu vec: každému z nich chýba niekto, kto bol pre nich jedinečný a veľmi blízky, ten kto zostal na tomto svete.

Všetky zvieratká behajú spolu a hrajú sa na krásnych lúkach, keď zrazu príde deň, keď sa zrazu jeden z nich zastaví a zahľadí sa do diaľky. Jeho bystré a jasné oči zmeravejú, jeho nedočkavé telo sa začnie chvieť. Zrazu sa rozbehne preč od hrajúcej sa skupiny, letí cez zelenú trávu, jeho nohy ho nesú rýchlejšie a rýchlejšie....

Zbadal teba, a keď sa ty a tvoj najlepší priateľ konečne stretnete, priľnete k sebe v šťastnom objatí a viete, že už Vás nikdy nič nerozdelí. Milujúce bosky pokrývajú tvoju tvár, tvoje ruky konečne objímajú milovanú hlavičku a ty sa konečne pozeráš do verných očí svojho milovaného štvornohého priateľa, ktorý tak dávno odišiel z tvojho života, ale nikdy nie z tvojho srdca.

Potom konečne spolu prejdete most dúhy...

                                                                                  autor neznámy

 
Ak je láska nesmrteľná, potom pevne verím, že sa po smrti stretnem so všetkými psami svojho života, keby pre nič iné, tak pre to more lásky, ktoré nás spájalo...

Ak psi po smrti nejdu do neba, chcem ísť tam, kam išli oni .